تبلیغات
رحماء - :::::پیام رهبرمعظم انقلاب:::::
موضوعات رحماء
نظرسنجی
در مجموع محتوای رحماء را چگونه ارزیابی می کنید ؟

صفحات رحماء
خبرنامه
سایتها و وبلاگهای پیشنهادی
درباره ...

Designed By : DavoodSysteM
Powered By : MihanBlog

:: :::::پیام رهبرمعظم انقلاب:::::

متن پیام مقام معظم رهبری در خصوص بی حرمتی به حرم امام هادی و امام عسکری علیهماالسلام

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

 

دست تبهكار و به خون آلوده‌ی جنایتكاران سیه‌دل، امروز فاجعه‌ای بزرگ آفرید و در تجاوز به حریم مقدسات دینی، مرتكب گناهی دیگر شد.

حرم مطهر حضرت امام هادی و حضرت امام عسگری علیهماالسلام مورد اهانت و تخریب قرار گرفت و داغی سنگین بر دل شیعیان و همه‌ی مسلمانان ارادتمند به اهل بیت علیهم‌السلام نهاد. این جنایت كه احتمالا عوامل اجرایی آن از متعصبان متحجر و مزدوران بدبخت و غافل انتخاب شده‌اند، بی‌شك به وسیله‌ی تصمیم‌گیرانی توطئه‌گر و با نیات خبیث شیطانی طراحی شده است. این یك جنایت سیاسی است و سررشته‌ی آن را باید در سازمان‌های اطلاعاتی اشغالگران عراق و صهیونیست‌ها جست‌وجو كرد. قدرت‌های سلطه‌گر كه اوضاع سیاسی و اجتماعی عراق را با هدف‌های سیطره‌جویانه‌ی خود در تضاد می‌بینند، نقشه‌های شومی در سر می‌پرورانند كه تشدید ناامنی و ایجاد اختلاف‌های مذهبی از جمله‌ی آن‌هاست.

جنایت امروز در سامراء، برگ دیگری بر پرونده‌ی سیه كاری‌های اشغالگران عراق افزود. حرم مطهر حضرات عسكریین علیهماالسلام بار دیگر به همت عاشقانه‌ی ارادتمندان اهل بیت علیهم‌السلام، با شكوه‌تر از گذشته قامت خواهد افراشت ان‌شاءالله. ولی این جنایت بر پیشانی دشمنان اسلام و مسلمین لكه‌ی سیاه دیگری ثبت كرد كه تا مدت‌های مدید پاك نخواهد شد.

اینجانب ضمن تسلیت به ساحت پیامبر مكرم اسلام صلی الله علیه و آله و به پیشگاه حضرت بقیه الله ارواحنا فداه، به خاطر این حادثه‌ی فاجعه‌بار، به عموم شیعیان در سراسر جهان و به همه‌ی مسلمانان غیور و آگاه و ارادتمندان به خاندان مطهر رسول خدا علیه و علیهم السلام، تسلیت عرض می‌كنم و یك هفته در كشور عزای عمومی اعلام می‌نمایم. لازم می‌دانم موكداً از مردم عزادار در ایران و عراق و سایر نقاط جهان درخواست كنم كه از هرگونه عملی كه به تعارض و دشمنی برادران مسلمان می‌انجامد جدا پرهیز كنند. یقیناً دست‌هایی در كار است كه شیعیان را به تعرض به مساجد و مكان‌های مورد احترام اهل سنت وادار كند. هرگونه اقدامی در این جهت كمك به مقاصد دشمنان اسلام و دشمنان ملت‌های مسلمان و شرعا حرام است.

والسلام علی عبادالله الصالحین

سید علی خامنه‌ای

 سوم اسفندماه 1384

 

:: نوع مطلب : عمومی ,

:: نوشته شده توسط : مهدی شهیدی در پنجشنبه 4 اسفند 1384 و ساعت 11:02 ق.ظ

:: ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت   نظرات ( )

:: مطالب پیشین