تبلیغات
رحماء - ::::هفته وحدت::::
موضوعات رحماء
نظرسنجی
در مجموع محتوای رحماء را چگونه ارزیابی می کنید ؟

صفحات رحماء
خبرنامه
سایتها و وبلاگهای پیشنهادی
درباره ...

Designed By : DavoodSysteM
Powered By : MihanBlog

:: ::::هفته وحدت::::

بسم رب الشهداء و الصدیقین

 

 

با سلام خدمت دوستان عزیز

به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله وسلم و خلف صالحش امام صادق علیه السلام رئیس مذهب شیعه قالب رحماء را تغییر دادم تا با حال و هوای این ایام سازگار باشد

این روزها با هفته وحدت مصادف بود ، هفته ای كه یكی از ابتكارات حضرت امام خمینی ( ره ) به شمار می آید .پس از آنكه استعمارگران و در رأس آنان روباه پیر با ایده اختلاف بیانداز و حكومت كن ؛ میان مسلمانان كه بر روی  گنجینه ها و ذخایر عظیم معدنی و منطقه استراتژیك خاورمیانه قرار گرفته اند اختلاف انداختند و با عمق بخشی شكاف های موجود میان مسلمین به اهداف پلید خود دست یافتند و از این رهگذر به غارت نوین آنها مشغول شدند ، تنها مسأله‌ای كه خلأ آن احساس می‌شد وحدت بود .

   آری آنان با برافروختن آتش كینه و دشمنی میان مسلمانان و تعریف دشمنان مجازی از میان خودشان ، آنان را از دشمنان اصلی غافل نمودند و وضع ما این شد كه می بینید .

در مورد وحدت و ضرورت آن بسیار سخن به میان آمده است و بسیاری از محققان و نخبگان را به تحقیق واداشته است ؛ لذا در این مورد گزافه گویی نمی كنم و محققان را به مطالبی كه در این مورد موجود است ، راهنمایی می‌نمایم .

   فقط در اینجا چند نكته را كه احساس می كنم بیان آن در شرایط كنونی ضروری است خدمت وجدانهای بیدار و منصف خصوصا دوستان هم‌مذهب ، گوشزد می‌كنم . امیدوارم از سخنانم سوءبرداشت نگردد .

   عزیزان ! در شرایط كنونی كه بیداری اسلامی به بركت عنایات حضرت بقیة‌الله‌الاعظم و تز مترقی حضرت امام آغاز شده است و از این رهگذر مسلمانان به فضل الهی به سمت جهشی عظیم حركت می‌كنند و عرصه را بر مستكبران تنگ و تنگ‌تر می‌كنند ، و درعین‌حال دشمنان دریافته‌اند كه اینها همه مرهون وحدتی اگرچه نسبی میان مسلمانان است ، بیش از پیش نیازمند وحدت و یكپارچگی می باشیم .

   توطئه‌ای جدید در راه است ، توطئه‌ای كه حاصل آن تحقیر مسلمانان و جلوگیری از جهش آنان است ؛ دشمنان هنگامی كه با شعار استكبارستیزی جهان اسلام و خیزش مسلمانان بر علیه مستكبران شدند ، گروه ها و جریان‌هایی را جعل نمودند تا با همین شعار مقدس ، ضمن مخدوش كردن آن و همچنین مبارزه ساختگی با كفار و ازطرف دیگر تعارض و برخورد با اسلام ناب محمدی كه در قرن حاضر حضرت امام طلایه‌دار آن شده بود ، وحدت مسلمانان را خدشه‌دار و آنها را مجددا به خود مشغول نمایند .

   لذا گروهی تندرو و بی‌منطق و ضدشیعه را از میان وهابیت پلید سامان دادند و آنها را القاعده نامیدند ، و از طرفی سعی می‌كنند با تحریك برخی شیعیان علاقه‌مند به اهل‌بیت علیهم‌السلام و برگزاری برخی جلسات كه اهل‌سنت به آن حساسند ، بهانه به دست این گروه پلید بدهند تا آتش تفرقه را بیافروزند .

   در شرایطی كه ایران اسلامی به جهشی عظیم در عرصه علم و فن‌آوری رسیده ، دشمنان قسم خورده اسلام كه چشم دیدن این پیشرفت‌ها را ندارند با اعمال فشار خارجی سعی در ایجاد وقفه در این مسیر دارند ؛ و خوب می دانند كه این فشارها در صورتی مؤثر خواهد بود كه كشور به لحاظ داخلی ، دچار چالش و مشكل شود .

   یكی از آسیب‌های احتمالی كه بر آن سرمایه‌گذاری كردند تفرقه‌های قومی و مذهبی است كه نمونه‌های آن را در سیستان و بلوچستان ، كردستان و خوزستان شاهد بودیم ؛ لذا هوشیاری ملت مسلمان ایران ، اعم از شیعه و سنی ، توطئه‌های آنان را خنثی خواهد نمود .

   در این ضمینه هوشیاری و بصیرت شیعیان بیش از پیش ضروری است كه اگر مراقب نباشیم ، دود آن ابتدا به چشمان محبین اهل‌بیت علیهم‌السلام خواهد رفت ، متأسفانه برخی ناخواسته آب در آسیاب دشمنان می‌ریزند و با بهانه دادن به مزدوران وهابی القاعده ،  موجبات آزار شیعیان در ایران و اقصی‌نقاط جهان همچون عراق ، پاكستان و افغانستان را فراهم می‌نمایند .

   عزیزان این را دلسوزانه و از سر درد بیان می‌كنم ، در شرایط كنونی كه ابزارهای ارتباطی ، جهان را به دهكده‌ای كوچك تبدیل نموده و با دستگاه‌های پیچیده و كوجك بدون اینكه شناسایی شود می توان صدا و حتی تصویر را مخابره كرد ، هرگونه مراسمی ولو مخفی به راحتی افشا می‌شود ( همچنانكه اتفاق افتاذه ) و بهانه دست مزدوران وهابی و سلفی و القاعده می دهد تا برخی از برادران اهل سنت كه به واسطه ایده مترقی امام به تشیع گرایش پیدا كرده بودند را برعلیه شیعه بشورانند و برخی ساده‌لوحان را به كشتار شیعیان ترغیب كنند.

   باید الگوی رفتاری ما اهل بیت علیهم‌السلام باشد ، همچنانكه آن بزرگواران باتوجه به مصالح اسلام و شیعه گاهی سكوت وتقیه می‌كردند و اهدافی والاتر را دنبال می‌نمودند ؛ اگر امیرمؤمنان علیه‌السلام در مقابل انحراف سقیفه 25 سال سكوت كرد به خاطر حفظ اسلام بود ، امروز هم ما باید برای حفظ اسلام در مقابل بیگانگان و كفار ، دندان برجگر نهاده و از ابراز برخی بغض‌های مقدسمان صرف‌نظر كنیم .

   باز گوشزد می‌كنم امروز بیش از 27 سال پیش به وحدت نیاز داریم ، كه هر اختلاف و تفرقه‌ای می‌تواند ایران سلامی و ام‌القرای تشیع را در معرض خطر تجزیه قرار دهد و ما را از اهداف عالی بازدارد .

   پس بیائیم این آیه شریفه را در سال پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم سرلوحه قراردهیم :

محمد رسول‌الله والذین معه اشداء علی الكفار رحماء بینهم

:: نوع مطلب : عمومی ,

:: نوشته شده توسط : مهدی شهیدی در پنجشنبه 31 فروردین 1385 و ساعت 01:04 ق.ظ

:: ویرایش شده در پنجشنبه 31 فروردین 1385 و ساعت 06:04 ق.ظ

لینك ثابت   نظرات ( )

:: مطالب پیشین